Cesta: Aktuality / Unie pro rozhodčí a mediační řízení ČR


Unie pro rozhodčí a mediační řízení ČR

(Marek Kašpar jednatel firmy Goz Gastro odpovídal na otázky pro newsletter Unie pro rozhodčí a mediační řízení ČR)

Osm otázek pro...


MAREK KAŠPAR, GOZ GASTRO S. R. O.


Čím se vaše společnost zabývá?
Společnost GOZ GASTRO s. r. o. je dodavatelem technologií spojených s přípravou pokrmů a zmrzliny. Zabýváme se také projekční činností, kdy jsme schopni pro investora připravit kompletní projekt jakéhokoli gastro provozu - pizzerie, restaurace nebo cukrárny - a následně veškeré technologie osadit a uvést do provozu.

Jak dlouho působíte na trhu a jaký byl dosud vývoj společnosti?
Společnost byla založena v roce 2008. Do současnosti jsme od malé firmy o několika málo lidech pokročili do stádia střední velikosti, a to personálně i obratově. A ačkoliv jsme podnikání rozběhli v podstatě s počátkem ekonomické krize, společnost roste a rozšiřuje nejen řady zaměstnanců, ale i zákazníků.

Jakou máte vizi do budoucna?
Vize je jasná - vynikat nad konkurenčními firmami nabídkou originálních technologií, které se vyznačují úsporností a mimořádným ekonomickým přínosem pro klienty. Druhou oblastí je neustálé rozšiřování služeb firmy, především zdokonalování servisních prací.

Jaké má vaše společnost zkušenosti s rozhodčím řízením?
Rozhodčího řízení jako prostředku, jímž se lze domoci svých pohledávek, využíváme od prvních měsíců existence firmy. A mohu konstatovat, že nám velmi dopomohlo k jejich rychlému vymožení. Nejdůležitější v podnikání je rychlost oběhu peněz a díky rozhodčímu řízení se tok peněz vždy urychlí.

Jakou pozici ve společnosti zastáváte vy?
Jako jednatel odpovídám za kontakt s dodavateli, především se zahraničními výrobci. Jsem ale také v přímém kontaktu se zákazníky jako konzultant podnikatelských záměrů.

Proč jste se rozhodl právě pro tento obor?
V podstatě náhodou - nejdříve jsem vypomáhal brigádně jako překladatel při obchodních jednáních ve firmě, jejíž majitel jazyky neovládal. Posléze jsem dostal nabídku zde pracovat. A ač vystudovaný politolog, zabydlel jsem se v novém oboru a už jsem ho neopustil.

Máte kromě práce čas i na nějaké koníčky? Na jaké?
Sportem se snažím napravit to, co způsobuje zaměstnání v kolotoči kancelář-auto-cukrárna. U každého zákazníka musíte něco ochutnat, a pak je každý kilometr ujetý na kole lékem. Také hraji volejbal a s dětmi zdoláváme opuštěné zříceniny českých hradů.

Co vás dokáže potěšit a co naopak naštvat?
Vždy potěší rychlý rozhodčí nález... Ale ještě více, když se zákazník stane díky spokojenosti s naší firmou přímo jejím propagátorem... No a obligátní srážka s blbem je opravdu k vzteku.


Jazykové verze

  • Čeština

Které spektrum produktů vás nejvíce zajímá?

31.3 % (86×)

53.5 % (147×)

15.3 % (42×)

Počet hlasování 275